Ministerstvo pro místní rozvoj

Cíle projektu Obecnipozemek.cz

• Pomoci obcím s omlazením populace.
  • Nabídnout návštěvníkům přehled a srovnání obecních pozemků.
  • Zvýšit povědomí o konkrétních obecních pozemcích a usnadnit jejich prodej.
  • Zasílat pravidelné analýzy zájmu o pozemky v dané obci (O jaké pozemky v okolí obce je zájem? Jaké parametry pozemku by preferovali zájemci o výstavbu v obci? Jak si stojí obec co do ceny a velikosti pozemků v rámci okresu či kraje?)

Díky evidenci jednotlivých obcí a jejich pozemků získají návštěvníci velmi rychle přehled o pozemcích v daném kraji nebo okrese a mohou sdělit obci svůj zájem - ať už o konkrétní pozemek, tak i formou definování preferovaných atributů pozemku (velikost, cena).

Možnosti zápisu obce

a) Základní (pro obce, které aktuálně nenabízí pozemky k prodeji)

• zasílání pravidelné analýzy, která je šitá na míru obci
  • zasílání aktuálních zájmů o bydlení v obci
  • prezentace obce

b) Rozšířený (pro obce, které aktuálně nabízí pozemky k prodeji)

• zasílání pravidelné analýzy, která je šitá na míru obci
  • zasílání aktuálních zájmů o bydlení v obci
  • přidávání a správa jednotlivých pozemků
  • zasílání konkrétních zájmů o aktivní pozemky obce
  • prezentace obce

Ceník

Dobře víme, že možnosti jednotlivých obcí se liší, proto jsme ceny kategorizovali podle procentního podílu obce na výnosu daní. Ceník základních i rozšířených tarifů najdete zde:

Analýza

Nejsme a nikdy nebudeme realitkou - zájemci o pozemky komunikují přímo s obcí, Obecnipozemek.cz pouze postaví most mezi obcí a zájemcem.

Jelikož se naše priority a cíle slučují s prioritami Ministerstva pro místní rozvoj, byla nám, coby vyjádření morální podpory, udělena záštita MMR, čehož si velmi vážíme.